niedziela, 5 kwietnia 2009

Wykopaliska 6

Jakoś tak wychodzi, że z tygodnia na tydzień na zmianę znajduję rzeczy rockowe bądź elektroniczne. I tak w zeszłym tygodniu był Circlesquare i Bat for Lashes czyli raczej rzeczy ogólnie rzecz biorąc nowobrzmieniowe. W tym tygodniu z kolei będzie rockowo. Troche post i troche hard.

Dead WeatherNa początek opcja hard. Dead weather czyli zespół nowy ale złożony z muzyków znanych i lubianych. Grupa powstała z inicjatywy Jacka White'a, który do współpracy zaprosił swojego kolegę z The Raconteurs - Jacka Lawrence'a, gitarzyste Queens othe Stone Age Deana Fertit'ę oraz znaną z The Kills wokalistke Alison Mosshart. Debiutancki album ma się ukazać w czerwcu, a na razie możemy posłuchać dwóch utworów.

Hang you from the HeavensAre Friends Electric?If these Trees Could TalkW opcji post dziś zespół o wszystko mówiącej nazwie If these Trees Could Talk. Ostatnio, kiedy w mojej audycji gościł Marcin doszliśmy do wniosku, że nazwy zespołów post-rockowych rozpoznać można bardzo łatwo. I kiedy ostatnio na profilu last.fm kogoś ze znajomych zobaczyłem taką właśnie nazwę, byłem prawie stuprocentowo pewien co ten zespół gra. No i nie zawiodłem się,a Wręcz przeciwnie. Pięciu panów z Ohio gra bardzo świeżą odmianę post-rocka, czasami zachaczając o cięższe klimaty przypominające np Refused. Wydali dotychczas epkę oraz pełnometrażowy album pt. "Above the Earth, Below the Sky". Mnie bardziej podoba się chyba epka ale album też jest niczego sobie.Zespół niedługo pewnie będzie się cieszył podobnym poważaniem co God is an Atronaut czy Explosions in the Sky także radzę sie zainteresować. Bardzo dobra rzecz.


Na początek polecam Malabar Front


Brak komentarzy: