czwartek, 5 marca 2009

Cracow Screen Festival odwołany!
Chyba koncepcja promocji miasta Krakowa za pomocą wielkich festiwali powoli się wyczerpuje. Niedawno pisałem o problemach biurokratycznych festiwalu Unsound, a dziś okazuje się, że Cracow Screen Festival nie doczeka drugiej edycji. W zeszłym roku mimo całkiem niezłego line-upu impreza nie cieszyła się zbytnią popularnością. Ceny były stosunkowo wysokie a promocja mało intensywna. W tym roku miało być taniej i krócej. Jednoczesnie ,dotychczas nie podano właściwie żadnej gwiazdy, która miałaby napędzić sprzedaż biletów. Później pojawił się Selector festival, który line-up ma już rewelacyjny, a nie ogłosił jeszcze pełnego składu.
Dodając wszystkie te czynniki do siebie, urząd miasta stwierdził, że lepiej odwołać kiepski festival, który wielkiej kariery nie zrobi i skupić się na innym, który juz na starcie wygląda lepiej. Czy była to dobra decyzja pewnie się nie dowiemy, ale skoro "gwiazdą" CSF miał być Ultravox to wydaje mi się, że urzędnicy postapili dobrze. Natomiast w klapę czegokolwiek organizowanego przez Alter Art trudno mi uwierzyć.
Może w końcu miasto dojrzało do tego, że zamiast masowo produkować festiwale różnej maści i jakości, lepiej skupić się na kilku, które odniosły sukces. W najbliższym czasie czeka nas druga edycja festiwalu Off Camera (tym razem pod nazwą Off Plus Camera). Impreza odbędzie się już w kwietniu i potrwa aż 10 dni. Od strony koncertowej po występach Finka, Flykkillera, Daedelusa i Bonobo porpzeczka postawiona jest wysoko. Miejmy nadzieję, że poziom zostanie zachowany.

Brak komentarzy: